Používaním našej webovej stránky súhlasíte s používaním súborov cookie v súlade so zásadami súborov cookie.
Ochrana osobných údajov

Menu
Slovak sk
Vy ste navštívili: > Úvod >

VIOLINDA

Umením upcyclingu, teda hodnotnou recykláciou odpadu, sa VIOLINDA začala zaoberať v roku 2017.

Prostredníctvom starovekej mayskej skladacej techniky vytvorí nový, drahocenný produkt z materiálu, ktorý skoro v každej domácnosti čaká na vyhodenie. Materiály, ktoré sú základom produktov, sú nasledovné: papier, ktorý väčšina ľudí už považuje za odpad, noviny, zostatok baliacich materiálov a staré letáky. Avšak nájde sa tu ešte aj umelá koža slúžiaca na väzbu kníh, materiál zo žalúzií alebo tapeta!

Bezcenný „odpad” sa stáva cenným výrobkom, stane sa z neho niečo, čo bude jedinečné na svete. Produkty sú vyrobené 100 % ručnou prácou, sú vodotesné, odolné, estetické, praktické a ľahko manipulovateľné - kabelky do ruky, tašky cez plece, príležitostné doplnky, peňaženky, kozmetické taštičky a šperky. Tak sa stáva ochrana životného prostredia MÓDOU.


     Stránka výrobcu.

VIOLINDA vyhľadáva spoločnosti, pre ktoré je dôležitá ochrana životného prostredia, recyklácia a zvýšenie hodnôt. Ponúkame relatívne novú a kreatívnu technológiu na recykláciu papierového odpadu (katalógy, prospekty, letáky) jednotlivých firiem, z ktorých sa dajú vyrobiť jedinečné promočné produkty, ktoré vyhovujú imidžu danej spoločnosti. Tým spoločnosť zvyšuje svoju prestížnu hodnotu, ďalej informuje zákazníkov a obchodných partnerov, že ochrana životného prostredia a udržateľnosť sú pre firmu dôležité!

Na workshopoch, festivaloch a v remeselníckych táboroch kladieme dôraz na zvýšenie hodnôt. Zamerali sme sa na základné školy, aby sme prostredníctvom prednášky a remeselníckeho zamestnania detičiek, pomocou vzdelávacích zámerov upriamili pozornosť mladej generácie na dôležitosť kreatívnej recyklácie a zvýšenie hodnôt. Jedným z našich cieľov bolo, aby detičky pozerali inak na recyklovateľný odpad, ktorý sa nachádza v domácnostiach. Obal od chipsov, čokolád alebo cukríkov sa tiež dá spracovať na nové veci, ktoré môžu priniesť radosť sebe a svojmu okoliu.

Ďalšou oblasťou činností VIOLINDA je návrh a remeselnícke vyhotovenie dizajnu svadobných oznamov, pozvánok a doplnkov. Pri tejto oblasti sú hlavnými kritériami jedinečnosť, kreativita a exkluzivita. V úzkej spolupráci s našimi zákazníkmi vytvárame vlastné oznámenia, ktoré sú vyrobené jedinečne pre nich!